Şoförlü Araç Kiralama İçin Gerekli Belgeler 2021

Şoförlü Araç Kiralama İçin Gerekli Belgeler 2021

Şoförlü Araç Kiralama Hizmeti için gerekli belgeler adlı yazımızda sizlere aşağıdaki konu başlıklarından yola çıkarak aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidereceğiz.

Şoförlü Araç Kiralama Hizmeti;

  1. Ne İşe Yarar ?
  2. Kimler Kullanabilir ?
  3. Nerelerde Kullanılabilir ?
  4. Şartları Nelerdir ?
  5. Hangi Belgeler Gereklidir ?

Konuya giriş yapmadan önce şoförlü araç kiralama ve şoförsüz araç kiralama hizmetlerinin kimler tarafından yapıldığını ele almamız gereklidir.

Araç Kiralama Hizmeti

Genellikle kiralama yani bir deyişle Rent a Car şirketleri tarafından yapılmaktadır. Burada belirli segmentlerde bulunan araçları günlük ya da uzun dönem kiralayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken husus araçların kasko ve sigorta primlerinin kiralamalar için özel kesilmesidir.

Yani kiracı ve araç sahibinin olası bir kaza durumundan en az maddi zararla çıkması gerekmektedir. Eğer aracın sigortası ve kaskosu kiralamalara özel olarak yaptırılırsa bu her iki tarafın da lehine bir durum olacaktır.

Şoförsüz Araç Kiralama Hizmeti

Şartları şirketlere göre değişmekte olup genel itibariyle kiralayanın mali durumu ( kredi puanı ) ve eğer varsa kiracılık sicilidir.( Yani daha önce başka şirketlerle çalışmış mı herhangi bir sorun yaşatmış mı vb.) Şirketler bu bilgileri kiralama şirketlerinin kullandığı KABİS adlı programın veri tabanından öğrenebilmektedir. Son olarak kredi kartı provizyonu alınarak kiralamak için uyum şartlarına bakılmaktadır.

Yani kiralama şirketleri pert durumları hariç olası bir maddi hasar durumunda kaskolarının hasarsızlık indirimini bozdurmamak için araca teminat olarak kartınızdan belirli bir miktar limite bloke koymaktadır. (Cam kırılması, lastik patlaması veya ufak çizikler gibi durumlar )

Eğer kredi kartı kullanmıyorsanız birçok kiralama şirketinden araç kiralayamazsınız.

Eskiden kiralama süresince araca gelecek hasarlar için ve trafik cezaları için kiralama şirketleri kiracıya yüksek meblağlar ya da meblağ yazmayan senetler imzalatmaktaydı.

Fakat 2021 yılı itibariyle araca kesilen trafik cezaları artık kiracıya yansıtılmaya başlanacaktır.

Şoförlü Araç Kiralama Hizmeti

Bu hizmeti veren şirketler genellikle Turizm ve Taşımacılık şirketleridir. Bu şirketler araçlarını, sadece şirkette sigortalı olarak çalışan profesyonel, SRC ve Psikoteknik belgeleri bulunan uzun yol deneyimli sürücüleriyle müşterilerine ulaşım hizmeti verebilmektedir.

Yani şirkette bulunan araçları SRC, Psiko teknik ve sigortası olmayan hiç kimse kullanamaz aksi takdirde 1.500 TL Trafik cezası yazılır. Ayrıca herhangi bir kaza durumunda aracın sigortası ve kaskosu verdiği teminatların hepsini ödemek zorunda değildir.

Ulaştırma Bakanlığı bir şirketin Şoförlü Ticari Araç Kiralama hizmetini yapabilmesi için de belirli kriterlere dayalı gerekli belgeler almasını şart koşmuş, bu belgelere de sahip olmak için şartlar koymuştur.

Yurtiçinde ticari taşıtlarla şoförlü araç kiralama hizmeti vermek için bir şirketin D2 yetki belgesine sahip olması gerekmektedir. Bu belgenin şartı şirketin filosunda 12 yaşının aşmamış toplamda en az 75 koltuk kapasitesi bulunan yolcu nakli ruhsatlı araçlar bulundurmasıdır. Bu araçlara özel sigorta, kasko ve yolcular için koltuk sigortası yapılmaktadır.

Bir şirketin yurtiçinde hususi araçlarla şoförlü araç kiralama hizmeti verebilmek için A1 ve A2 belgesine sahip olması gerekmektedir. Bu belgeye sahip olmanın koşulları ilgili şirketin en az 10 adet hususi aracının bulunması ve bu araçları aynı anda sığdırabileceği kapasitede bir garajının olması gerekmektedir. Bu araçların özellikleri ise 3.000cc ve üzeri 5 yaşını aşmamış araçlar olmasıdır.

Her iki kiralama sistemini açıkladıktan sonra şimdi gelelim sıkça sorulan sorulara.

1. Şoförlü Araç Kiralama Hizmeti Ne İşe Yarar ?

Ankara Şoförlü Araç Kiralama

Diyelim ki İstanbul’ da ikamet etmektesiniz. Herhangi bir iş için ya da gezi amaçlı Ankara’ ya geleceksiniz. Hali hazırda bir aracınız olmayabilir ya da kendi aracınızla seyahat etmek, araç kullanmak istemeyebilirsiniz.

Beliki de bir misafiriniz ya da bir aile bireyinizin ulaşım ihtiyacını karşılamak istiyor olabilirsiniz.

İşte tam bu noktada Şoförlü Araç Kiralama hizmeti devreye girecektir. Ulaşıma dair bütün sorunlarınızı çözecek bu hizmet sonunda kazandığınız zaman ve enerji size, ailenize ya da işinize oldukça fayda sağlayacaktır.

2. Şoförlü Araç Kiralama Hizmetini Kimler Kullanabilir ?

Kendi özel bir araca ve sürücüye ihtiyacı olan herkes bu hizmetten faydalanabilir yani araba kullanmak istemeyen, toplu taşıma kullanmak istemeyen ya da ticari taksilerle ilgili zamanında kötü anılara sahip kişiler bu hizmetten faydalanabilir.

Ticari taksi demişken sizlere bir önceki yazımıza konu olan bir nevi Şoförlü Araç Kiralama hizmeti ve ticari taksi hizmetinin kıyasını yaptığımız yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Buradan ulaşabilirsiniz.

3. Şoförlü Araç Kiralama Hizmeti Nerelerde Kullanılabilir ?

Diami müşterilerimizin rezervasyonlarına istinaden bu soruyu şu şekilde cevaplasak daha iyi olur.

Bir misafiriniz için satın alacaksanız iş yeri, otel, havalimanı, otogar veya tren garlarından başlangıç olarak belirleyip sonrasında programı uygulatabilirsiniz.

Eğer ailenizin ya da şirket personellerinizin bir başka şehirde program, tatil ya da herhangi bir organizasyon için kullanabilirsiniz.

Çalıştığınız bir kurumun personellerinin kontrol programları ulaşımlarını profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

4. Şoförlü Araç Kiralama Şartları Nelerdir ?

Rezervasyon birimimiz tarafından en çok sorulan sorular arasında gösterilen Şartlarınız Nelerdir ? sorusunun cevabı olarak, şartlarımız sadece yolcuların Adı Soyadı ve HES kodudur.

5. Şoförlü Araç Kiralama İçin Hangi Belgeler Gereklidir ?

İşte internet arama motorları üzerinden neredeyse en çok aratılan sorunun cevabını Şoförlü Araç Kiralama Hizmeti veren bir şirket olarak cevaplandırıyoruz.

Şoförlü Araç Kiralama hizmeti satın almak için rezervasyon tarihi, rezervasyon saati, güzergah ve yolcu veya yolcuların adı soyadı ve HES kodları gerekmektedir.

Yani aracı şoförlü olarak kiralama hizmeti şoförsüz olarak kiralamaktan çok daha kolay ve zahmetsizdir.

Maddi hasarlı trafik kazaları ve trafik cezaları size kesinlikle yansıtılmaz.

Şirketimiz prensip gereği kesin rezervasyon anından itibaren iş bedelinin %50 ‘sini kaparo olarak istemektedir.

Yani rezervasyon bilgileri ve yolcu bilgileri verildiği takdirde aracınız hazır diyebiliriz. Hepsi bu kadar basit

Hakkımızda

Ankara Transfer HattıGemak Vip Turizm Seyahat Tic. Ltd. Şti iştirakidir. Gemak Vip Turizm Ankara’ da kurulmuş Vip Taşımacılık sektöründe hizmet veren. Kurumsal Turizm Şirketidir.

Müşteri memnuyetini en yüksek seviyede tutmaya çalışan tüm adımlarını bu yönde atan şirketimiz bazı sosyal mecralarda müşterilerinden olumlu geri bildirim almaktadır. Bunu sizlerle paylaşıyoruz.

Ankara Transfer Hattı Trip Advisor Yorumları

Gemak Vip Turizm İnstagram Hesabı

Hizmetlerimiz

Şoförlü Araç Kiralama Hizmeti : Kendi aracınızı ve şoförünüzü aratmayacak hizmet hem de en ekonomik fiyatlarla.

Havalimanı Transfer Hizmeti : Şehir merkezinden havalimanına ya da havalimanından şehir merkezine zahmetsiz yolculuğun yeni ismiyle tanışın.

Şehirlerarası Vip Transfer : Bir şehirden başka şehire gitmek hiç bu kadar konforlu ve kolay olmamıştı.

Kurumsal şirketlerin ve seyahat gruplarının ulaşım ihtiyaçlarına profesyonel çözüm sunuyoruz. Şirket şoförlerinden daha kaliteli sürücülerimiz fark yaratıyor.

Şirketimiz Hakkındaki Yorumları Aşağıdaki Bağlantılara Tıklayarak Görebilirsiniz.

Ankara Transfer Hattı Trip Advisor Yorumları

Ankara Transfer Hattı Google Haritalar Yorumları

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gemak Vip Turizm İnstagram Hesabı

Gemak VIP Turizm YouTube Kanalı

Call Now Button
WhatsApp chat