Ankara Havaalanı Transfer 2023 Fiyatları

Ankara Havaalanı Transfer 2021 Fiyatları yılı için değerlendirme yazımız. İlk önce transfer hizmetini bilmeyen ve daha önce hiç transfer kullanmamış insanlar için hizmet hakkında kısaca bilgi verelim.

Ankara Havaalanı Transfer

Transfer kelimesi İngilizce sözlük anlamıyla ;

  1. Bir şeyi bir yerden başka bir yere geçirme, taşıma ya da götürme.
  2. Bir kimsenin herhangi bir hakkını bir başka kimseye aktarmasını, geçirmesini sağlayan edim, işlem

İlk sıradaki anlam gereği transfer kelimesi bir insanı ya da bir şeyi herhangi bir yerden alıp başka bir yere taşımak veya bırakmak anlamında, turizm sektöründe havaalanı, şehir içi ya da şehirlerarası ulaşım hizmetlerini tabir amaçlı kullanılmaktadır. ( Havaalanı Transfer, Şehirlerarası Transfer vb.)

Havaalanı Transfer hizmeti kısaca herhangi bir lokasyondan havalimanı’na ya da havalimanı’ ndan şehir merkezine veya gitmek istediğiniz herhangi bir yere size özel rezerve edilmiş araçlarla ulaşımınızın sağlanmasıdır.

Gitmek İstediğiniz Her Yer

Transfer şirketleri yurt içinde herhangi bir sınır olmaksızın, sizi gitmek istediğiniz her yere götürebilecek bir hizmet verir. Yani Ankara’ dan Türkiye’ nin diğer 80 iline size özel araçlarla ulaşımınızı sağlayabilecek belgelere sahiptir.

VIP Transfer

( V.I.P ) Very Important Person İngilizce dilinden Türkçe’ ye çevrildiğinde Çok Önemli Kişi anlamına gelmektedir. Bu önemli kişiler yalnızca devlet tarafından V.I.P niteliği taşıyanlar olmakta yani belirli makamlarda görev yapmış kişilerdir. Tahsis edilen makam araçları ise özel dizayn yapılmış ya da lüks segmente ait araçlardır.

VIP Dizayn

VIP Dizaynlı araçları bazı dizayn şirketleri şahışlara da özel olarak yapmaya başladıktan sonra turizm şirketleri de edinmeye başlamışlardır. Bu araçlarla daha sonra transfer hizmeti vermeye başlamışlardır. VIP Dizayn edilmiş araçlarla transferlere de VIP Transfer adını vermişlerdir.

Sonuç olarak VIP transfer hizmetini yalnızca VIP niteliği taşıyan kişiler değil, VIP dizayn edilmiş araçlarla hizmet almak isteyen herkes kullanabilmektedir.

Yerel piyasada Ulaştırma bakanlığı tarafından herhangi bir transfer hizmeti tarifesi bulunmamakta olup, turizm şirketleri zamanla hizmet verdikleri bölgede kendi fiyat politikasını oluşturup rekabet haline girmişlerdir.

Bazı kişilere göre transfer hizmeti çok ucuz, bazılarına da pahalı gelmektedir. Oysa ki transfer hizmetinin yüksek bir maliyeti ve düşük bir oranda kar payı bulunmaktadır.

Peki ya bu transfer hizmetlerinin fiyatlarını etkileyen şeyler neler ? Sizler için konu başlıklarını sıralayıp açıkladık.

  1. Motorin ve Benzin Fiyatları
  2. 0 ve 2. El Araç Fiyatları
  3. Yedek Parça Sigorta ve Bakım Fiyatları
  4. Asgari Ücret

Motorin ve Benzin Fiyatları

Dışardan baktığınızda transfer fiyatlarını belirlemede motorin ve benzinin litre fiyatlarının çok önemi yok gibi görünmekte fakat transfer şirketi açısından baktığınızda çok ufak bir hesap yaparak litre fiyatlarının maliyete olan etkisini ortaya çıkarabiliriz.

1 araç günde 10 kez havalimanı’ ndan merkeze sefer yapsın. Her sefer ortalama en az 70 kilometre civarındadır. Toplamda 1 araç günde 700 kilometre yapacaktır.

Bu araç şehir trafiğinde 100 kilometrede 8 litre yakıt yaksın. 70 kilometrede ortalama 5,6 litre yakıt tüketecektir. 10 transfer için 56 litre yakıt tüketecektir 2021 yılı itibariyle Ankara’ da motorin 6.72 TL, benzin ise 7.33 TL’ dir.

Yani bir transfer’ in 2021 yılının ilk çeyreği için yakıt maliyeti 38 TL’ dir. Eğer motorin fiyatlarında 0,20 TL gibi bir indirim olursa, bu indirim şirketin aylık karını %5 daha arttıracaktır.

Not : 2015 Yılında bir transferin yakıt maliyeti 20 TL’ idi.

0 ve 2. El Araç Fiyatları

Araç fiyatlarından bahsetmeden önce taşımacılık sisteminin para, finansı kaynağı, olmazsa olmazı bankalardan yani kredi oranlarından bahsetmeliyiz. Turizm şirketleri yeni araç satın alacağı zaman genellikle kasasındaki parayı sadece peşinatlar için kullanır, kalan kısmı banka kredisiyle tamamlar.

2021 yılı 0 araç kredisi faiz oranı 0,99′ dan başlamaktadır.

2021 yılı 2. el araç kredisi faiz oranı 1,69′ dan başlamaktadır.

Esas konumuz 0 ve 2. el araç fiyatları 2021 yılı 2020 yılına oranla %100′ den fazla artış göstermiştir.

Şöyle ki 2020 yılında 100.000 TL ‘ ye satın aldığınız bir araç ötv zammı ve döviz kurlarındaki artış nedeniyle 2021 yılı itibariyle 200.000 TL olmuştur.

Araç fiyatları %100 zamlanmışken, transfer fiyatlarına bu zam oranı tam olarak yansıtılmamıştır.

Yedek Parça Sigorta ve Bakım Masrafları

2019 yılının sonunda tüm dünya’ yı etkisi altına almış olan Covid-19 Coronavirüs, ülkeler arası insan ve ürün trafiğini durdurmuştur. Gümrükler kapalı olduğu için piyasaya yeni ürün girmeyip, depolardaki ürünlerin fiyatlarında yine %100 oranında zam yapılmıştır.

Buna ek olarak döviz kurlarındaki dalgalanmalar satıcıların aklını karıştırmış, bazı satıcılar stoktaki ürünlerini satmama kararı almıştır.

Yedek parça piyasası böyleyken sigorta şirketleri de önlemleri alıp, 2020 yılı ortasında taşıt sigortası primlerine %50 ‘ lik bir artış yapmıştır.

Araçların aylık ( 10.000km ) bakım maliyetleri de petrol ve yedek parça fiyatlarından kaynaklı zamlar nedeniyle ortalama %50 ‘ lik oranda artmıştır.

Asgari Ücret

2020 Yılında Asgari Ücret 2.020,90 TL iken, 2021 Yılında 2.825,90 TL olmuştur. Bir asgari ücretli personelin işverene maliyeti 2021 Yılı itibariyle 4.000,00 TL’ dir. Deneyimli bir sürücünün turizm şirketine maliyeti ise 5.500,00 TL civarındadır.

Bu konu başlıklarına istinaden tek bir havalimanı transferinin turizm şirketine olan maliyeti toplamda ortalama 80 TL + Vergiler’ dir.

Ülkemizin de içinde bulunduğu zaruri ekonomik durağanlık döneminde yukarıda bahsettiğimiz başlıklar neticesinde; Ankara Havaalanı Transfer 2021 Fiyatlarına transfer maliyetini arttıran zam oranlarıyla aynı oranda zam yapılmamış olup, sektördeki düşük talep hacmi nedeniyle birim başına sadece %10 oranında cüzi oranda zam yapılmıştır.


Hakkımızda

Ankara Transfer Hattı

Şirketimiz Gemak VIP Turizm 2015 yılında karayolu taşımacılığı hizmetlerinin bir kolu olan Havaalanı Transfer hizmetini Ankara Transfer Hattı adıyla değerli Ankara halkına ve Ankara’ ya gelecek olan yerli, yabancı misafirlere hizmet vermeye başlamıştır.

Ankara Transfer Hattı kurulduktan kısa bir süre sonra hit olmuş ve markalaşmıştır. Son zamanlarda Ankara’ da Transfer Hizmeti satın alacak kişi veya kurumların aradıkları ilk şirket haline gelmiştir.

Şirketimiz bu hizmet kolunda hizmet vermeye başlamadan önce mevcut hizmet verenlerin açıklarını ve hatalarını araştırarak aynı hataları yapmamak adına geniş bir etüd yapmıştır.

Hizmetlerimiz

Ankara Esenboğa Havalimanı Transfer

İster evinizden isterseniz iş yerinizden havalimanına ya da Havalimanı’ndan istediğiniz yere çağdaş, güvenli ve konforlu ulaşımın yeni ismi.

Ankara Şehirlerarası Transfer

Şehirlerarası Transfer

Tatile, iş seyahatine, seminere, kongre ya da deplasmanda bir futbol maçına ailenizle, grubunuzla, iş arkadaşlarınızla ya da sadece kendiniz gitmek istiyorsunuz fakat aracınız müsait değil mi?

Toplu taşıma araçlarını ya da kendi aracınızı kullanmak istemiyor musunuz ? Trafik cezalarında ve kazalardan korkuyor musunuz ?

O halde size iyi gelecek bir hizmetimizden bahsedelim.

Ankara Şoförlü Araç Kiralama

 Ankara’ da bir aracınız yoksa artık var. İstediğiniz araçlar ve presentable sürücüler emrinizde.

Şirketimiz Hakkındaki Yorumları Aşağıdaki Bağlantılara Tıklayarak Görebilirsiniz.

Ankara Transfer Hattı Trip Advisor Yorumları

Ankara Transfer Hattı Google Haritalar Yorumları

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gemak Vip Turizm İnstagram Hesabı

Gemak VIP Turizm YouTube Kanalı

Translate »
Hemen Ara !