Ankara Transfer Hattı

Ankara Transfer Hattı hakkında blog yazımız.

Ankara Transfer Hattı

Şirketimiz Gemak VIP Turizm 2015 yılında karayolu taşımacılığı hizmetlerinin bir kolu olan Havaalanı Transfer hizmetini Ankara Transfer Hattı adıyla değerli Ankara halkına ve Ankara’ ya gelecek olan yerli, yabancı misafirlere hizmet vermeye başlamıştır.

Ankara Transfer Hattı kısa zamanda hit olmuş ve markalaşmıştır. Ankara’ da Transfer Hizmeti satın alacak kişi veya kurumların aradıkları ilk şirket haline gelmiştir.

Bu başarıyı elde etmemizdeki temel hususu sizlerle paylaşacağız.

Şirketimiz bu hizmet kolunda hizmet vermeye başlamadan önce mevcut hizmet verenlerin açıklarını ve hatalarını araştırarak aynı hataları yapmamak adına geniş bir etüd yapmıştır.

İşte bu hatalardan ortaya çıkardığımız gerçekler.

Ticari Taksi Hizmeti :

Ülkemizin çeşitli illerinde son yıllarda birçok taksici vakaları yaşanmış olup, bunlardan en çok yaşananlar ise taksimetre dolandırıcılığı ve yol uzatma gibi müşteriyi aldatma vakalarıdır.

Söz konusu vakaların yaşanması taksici camiasına zarar verdiği için zamanla birçok insan artık ticari taksi hizmetini tercih etmemeye başlamıştır.

Yukarıda yazdığımız vakalardan diğerlerini ise vatandaşların Valiliğe yazdıkları şikayet sonucu Valiliğin aldığı karar yazısıyla bildireceğiz.

      T.C.ANKARA VALİLİĞİ

İl Yazı İşleri Müdürlüğü

11 /10/ 2018

Sayı     : 13688855-010.06.01-58227

Konu   : Ticari Taksiciler   Valiliğimize intikal eden şikâyetlerden bazı ticari taksi şoförlerinin; kısa mesafe, çok uzun mesafe, olumsuz hava koşulları veya trafiğin yoğun olduğu saatlerde yolcu almadığı, ödeme konusunda (bozuk para) sorun çıkardığı, yabancı turistler başta olmak üzere farklı şehirlerden gelenlerin gidecekleri adresleri bilmemelerini fırsat bilerek ulaşım güzergâhını uzatarak yolculardan yüksek ücret talep ettiği, pazarlık usulü ile taksimetre kullanmaktan imtina ettiği, araç içerisinde yüksek sesle müzik dinlediği, seyir halinde iken cep telefonu ile meşgul olduğu, uzun süreli yüksek sesle konuşarak yolcuları rahatsız ettiği, araç içerisinde sigara içtiği, alkollü iken araç kullandığı, uygunsuz tutum ve davranışlarda bulunduğu anlaşılmıştır.

 Yukarıda belirtilen sebeplerle, ticari taksilerde seyahat eden vatandaşlarımızın güvenilir hizmet almalarını sağlamak ve yaşanabilecek sorunları ortadan kaldırmak amacıyla aşağıda belirtilen esas ve usullere göre hareket edilmesi uygun bulunmuştur; 

1. Mesafe şartı aranmaksızın müşterilerin taşınması,

2. Olumsuz hava koşulları veya trafik yoğunluğu gibi gerekçelerle hizmetin aksatılmaması, 

3. Taksimetrenin çalıştırılmadan yolcu taşınmaması,

4. Yolcuların en kısa ve en uygun güzergâhtan gidecekleri yere götürülmesi ve güzergâhın kasıtlı uzatılmaması,

5. Seyir halinde iken cep telefonu ile meşgul olunmaması, yüksek sesle konuşulmaması ve yüksek sesle müzik dinlenilmemesi, 

6. Araçların bakımlı, temiz ve hizmete hazır tutulması, 

7. Araç içerisinde sigara içilmemesi,

8. Şoförlerin kılık ve kıyafetlerine dikkat etmesi, 

9. Uykulu veya alkollü iken araç kullanılmaması. 

 Yukarıda belirtilen esas ve usullere uymayanlar hakkında; kanunlarda özel bir düzenleme bulunmadığı takdirde, 5442 sayılı İl İdare Kanununun 11/C ve 66 ncı maddesi hükümleri, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

 Genelge hükümlerinin uygulanması, denetimi ve ilçelerde kurumlar arasında koordinasyonun sağlanması kaymakamlar tarafından yapılacaktır.

Jandarma, polis ve belediye görevlileri bu genelge hükümlerinin uygulanması ve etkili bir şekilde takibini yapacaktır. 

Bilgi ve gereğini arz ve rica ederim.                                                        

Ercan TOPACA

Ankara Valisi

DAĞITIM:

Gereği :          Bilgi:

-Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına          

-Kaymakamlıklara    

-İl Emniyet Müdürlüğüne    

-İl Jandarma Komutanlığına  

-Kamu Kurum ve Kuruluşlarına

-Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odasına

Yazıyı Buradan Teyit Edebilirsiniz

Burada ticari taksicilerin belli bir kesiminden bahsedilmiş olup, görevini layığıyla yerine getirip, vatandaşlarımıza iyi hizmet veren taksi şoförlerine de teşekkürü bir borç biliriz.

Transfer Hizmeti Şirketleri :

Söz konusu uçak ve havalimanı olduğunda, yolcuların aklına ilk gelen soru ”Acaba uçağa yetişebilecek miyim?” iken müşterilerine zaman konusunda verdiği taahhüt’ ü yerine getiremeyerek onları zor durumda bırakan maalesef ki birçok şirket bulunmaktadır.

Zamanında araç gönderemeyen şirketlerden sonra ; kirli, bakımsız araçlar ve özensiz sürücülerle çalışan şirketler gelmektedir.

Müşterilerine bu sorunları yaşatan iş ahlakı ve disiplini bulunmayan şirketleri internet üzerinden şikayetlerin yazıldığı mecralardan öğrenebilirsiniz.

Söz konusu siz ya da bir misafirinizken, bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmak oldukça üzücüdür ve can sıkıcıdır.

Sonuç

Şirketimiz hizmet vermeye başlamadan önce yukarda bahsettiğimiz hususlara özellikle dikkat ederek, aynı hataları yapmamak için; filosunda bulunan araçları sürekli kontrol edecek, sürücüleri denetleyip düzenleyecek ve araçların müşterilere geç kalmasını engelleyecek operasyon birimini oluşturmuştur.

Hizmetlerimiz

Ankara Esenboğa Havalimanı Transfer

İster evinizden isterseniz iş yerinizden havalimanına ya da Havalimanı’ndan istediğiniz yere çağdaş, güvenli ve konforlu ulaşımın yeni ismi.

Ankara Şehirlerarası Transfer

Şehirlerarası Transfer

Tatile, iş seyahatine, seminere, kongre ya da deplasmanda bir futbol maçına ailenizle, grubunuzla, iş arkadaşlarınızla ya da sadece kendiniz gitmek istiyorsunuz fakat aracınız müsait değil mi?

Toplu taşıma araçlarını ya da kendi aracınızı kullanmak istemiyor musunuz ? Trafik cezalarında ve kazalardan korkuyor musunuz ?

O halde size iyi gelecek bir hizmetimizden bahsedelim.

Ankara Şoförlü Araç Kiralama

 Ankara’ da bir aracınız yoksa artık var. İstediğiniz araçlar ve presentable sürücüler emrinizde.

Şirketimiz Hakkındaki Yorumları Aşağıdaki Bağlantılara Tıklayarak Görebilirsiniz.

Ankara Transfer Hattı Trip Advisor Yorumları

Ankara Transfer Hattı Google Haritalar Yorumları

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gemak Vip Turizm İnstagram Hesabı

Gemak VIP Turizm YouTube Kanalı

Translate »
Hemen Ara !