Ankara Esenboğa Havaalanı Transfer

Ankara Esenboğa Havaalanı Transfer hizmeti hakkındaki blog yazımız.

Taşımacılık Hizmeti

Yakın tarihte savaşların bitmesi ve ticareti, eğitimi ya da turizmi geliştirmek amaçlı olarak dünya’ da her ülkenin kendine has ulaşım sistemi geliştirmesi söz konusu olmuştur. Bu ulaşım sistemleri şehir içi ve şehirlerarası olarak 2 alt başlık oluşturmuştur.

Ulaşım sistemleri geliştirilirken göz önünde bulundurulan en önemli hususlar ekonomi, coğrafi konum, yer yüzü şekilleri ve ülkenin sınırları olmuştur.

Avrupa ülkeleri ekonomi, sınır ve yeryüzü şekilleri bakımından avantajlı olduğu için tren ve metro ağları yaparak insanların şehir içi, şehirlerarası ulaşımlarını kolay ve hızlı bir şekilde sağlayacak şekilde geliştirebilmişlerdir.

Avrupa’ yı yakından takip eden Asya ülkeleri son yıllarda metro ve tren hatlarında büyük atılımlar yaparak yüksek hızlı trenler ve metrolarla ağlarını genişletmiş ve ulaşım sürelerini oldukça kısaltmışlardır.

Gelişmiş ülkelerde durum böyleyken A.B.D oldukça geniş sınırlara sahip bir gelişmiş ülke konumunda olduğu için A.B.D ‘ de durum biraz farklıdır. Aslında sınırların genişliği durumundan başka ülkenin benimsediği ekonomik sistem daha çok etkilidir.

Ülke’ de genellikle araç sahibi birey sayısı araç sahibi olmayanlardan çok daha fazladır. Araç ve petrol fiyatları yüksek bir geliri olmayan kişiler tarafından da alınıp kullanılabilecek seviyede olduğu için bazı şehirler hariç ulaşım ağlarında ciddi sorunlar teşkil etmektedir.

A.B.D’ de şehirlerarası ulaşım her ne kadar özel araçlar ya da havayolu taşımacılığıyla gerçekleştirilse de Avrupa ülkelerindeki kolaylık sağlanamamaktadır.

Son yıllarda ortaya çıkmış alternatif ulaşım sistemleri UBER gibi özel hizmetler A.B.D ‘ nin ulaşım sistemini rahatlatmaya başlamıştır.

Peki ya günümüzde gelişmekte olan veya gelişmemiş ülkelerde ulaşım sistemi nasıl işlemektedir.

Gelişmemiş Ülkelerde Ulaşım

Öncelikle gelişmemiş ülkelerde genel itibariyle bir ulaşım sisteminden bahsetmek mümkün olmamaktadır. Çünkü adı üstünde bu ülkelerde gelişimin en temel göstergesi olan asfalt yol hacmi çok düşük seviyededir.

Asfalt yollar genelde başkent ve çevresinde bulunmaktadır. Başkentlerde bir nebze ulaşım sistemi oluşturulmaya çalışılmış yeterli gelmediğinde ise özel kişilere ulaşım sistemine destek olmaları için yetki ve haklar verilmiştir.

Gelişmekte Olan Ülkeler

Gelişmekte olan ülkelerde durum biraz farklıdır. Örneğin ülkemizde son 20 yılda yapılan atılımlar sayesinde şehir içi ve şehirlerarası ulaşımlar rahatlatılmaya başlamıştır. İstanbul’ da yeni açılan metro ve metrobüs hatları buna iyi bir örnek olabilir.

Metrobüsler belirli yerler dışında trafiğe karışmadığı için duraklar harici duraklamayarak şehir içi ulaşıma oldukça fayda sağlamıştır.

Metro hatları bildiğiniz üzere en kolay ulaşım sistemidir.

Ankara’ da birkaç sene önce yeni metro hatları açılmış, açıldıktan sonra ulaşıma çok faydalı olmuştur.

Fakat şehirlerarası ulaşımda henüz sorunlar devam etmektedir. Türkiye’ nin siyasi ve ekonomik bakımdan önemli 2 şehri Ankara ve İstanbul arası ulaşımlar hariç diğer şehirlerde ulaşım sıkıntıları görülmektedir.

Ankara – İstanbul, Ankara – Eskişehir, Ankara – Konya tren hatları yapılan sefer sayılarından dolayı yoğun talebi karşılayamamaktadır. Aynı gün tren bileti bulmanız ise büyük şanstır.

Ulaşımın gelişmeye başlamasında fayda görenler çoğunlukta olup, bu durumdan zarar görenler de olmuştur.

Şehirlerarası Yolcu Taşıyan Otobüs Şirketleri

Yapılan şehirlerarası hızlı tren hatları, Türkiye’ de 1950′ lerden itibaren Tüm Türkiye’ ye emek ve hizmet vermiş şehirlerarası otobüs şirketlerine büyük zarar vermiştir.

Şehirlerarası otobüs şirketleri sadece hızlı trenlerden dolayı darbe yememiş aynı zamanda havayolu şirketlerinin fiyat politikalarından ve devletin havayolu şirketlerine verdiği teşviklerinden de darbe yemiştir.

Son olarak motorin fiyatları ve vergilere dayanamayan şirketler havayoluyla ulaşımın altında fiyatlara hizmet veremeyeceğini anlayınca ya şirketlerini ya kapatmışlar ya da devretmişlerdir.

Günümüzde hizmet vermeye devam eden otobüs şirketleri de bulunmaktadır, bu şirketler ise sermayelerine oranla hak ettikleri karı alamamaktadırlar.

Toplu Taşıma sistemi gelişirken kişiye özel ulaşım sistemi de gelişir.

Toplu taşıma sistemi ülkelerin ekonomik durumlarının düzeldiğini gösteren bir sistem olabilir. Toplu taşıma sisteminin gelişmesi için yapılan yatırımlar büyük hacimli yatırımlardır. Örneğin Ümitköy metrosunun bedeli 3,040,000,000.00 TL’ dir. (Üçmilyarkırkmilyonlira)

Bu yatırım elbette paranın kazanıldığı veya paranın döndüğü bir ülkede yapılabilir. En azından o zaman öyleydi diyebiliriz. Çoğu insan belli gelir sınırını aşmış veya paraya sahip olmak daha kolaydı da denebilir.

İşte o günlerden kalan toplu taşımaya alternatif olabilecek, ekonomik hizmetlerden ulaşım sektörünün bir kolu Havaalanı Transfer hizmeti şuan yine en kolay ve en rahat kişiye özel ulaşım sistemi olarak kullanılmaktadır.

Ankara Havaalanı Transfer

Geleneksel ulaşım sistemi yani ticari taksi kullanmak istemeyen ve kimseye yük olmamak için kendini bıraktırma ricasında bulunmak istemeyen kişiler tarafından bulunmuş bu hizmet sayesinde havalimanına hiç bir zahmet çekmeden en ekonomik bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Müşterilerimiz genellikle eşlerinin ya da çocuklarının ulaşımlarını bizlere emanet ederek bu ulaşım sisteminin en güvenli yöntem olduğunu anlamışlardır.

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz.


Hakkımızda

Ankara Transfer Hattı

Şirketimiz Gemak VIP Turizm 2015 yılında karayolu taşımacılığı hizmetlerinin bir kolu olan Havaalanı Transfer hizmetini Ankara Transfer Hattı adıyla değerli Ankara halkına ve Ankara’ ya gelecek olan yerli, yabancı misafirlere hizmet vermeye başlamıştır.

Ankara Transfer Hattı kurulduktan kısa bir süre sonra hit olmuş ve markalaşmıştır. Son zamanlarda Ankara’ da Transfer Hizmeti satın alacak kişi veya kurumların aradıkları ilk şirket haline gelmiştir.

Şirketimiz bu hizmet kolunda hizmet vermeye başlamadan önce mevcut hizmet verenlerin açıklarını ve hatalarını araştırarak aynı hataları yapmamak adına geniş bir etüd yapmıştır.

Hizmetlerimiz

Ankara Esenboğa Havalimanı Transfer

İster evinizden isterseniz iş yerinizden havalimanına ya da Havalimanı’ndan istediğiniz yere çağdaş, güvenli ve konforlu ulaşımın yeni ismi.

Ankara Şehirlerarası Transfer

Şehirlerarası Transfer

Tatile, iş seyahatine, seminere, kongre ya da deplasmanda bir futbol maçına ailenizle, grubunuzla, iş arkadaşlarınızla ya da sadece kendiniz gitmek istiyorsunuz fakat aracınız müsait değil mi?

Toplu taşıma araçlarını ya da kendi aracınızı kullanmak istemiyor musunuz ? Trafik cezalarında ve kazalardan korkuyor musunuz ?

O halde size iyi gelecek bir hizmetimizden bahsedelim.

Ankara Şoförlü Araç Kiralama

 Ankara’ da bir aracınız yoksa artık var. İstediğiniz araçlar ve presentable sürücüler emrinizde.

Şirketimiz Hakkındaki Yorumları Aşağıdaki Bağlantılara Tıklayarak Görebilirsiniz.

Ankara Transfer Hattı Trip Advisor Yorumları

Ankara Transfer Hattı Google Haritalar Yorumları

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gemak Vip Turizm İnstagram Hesabı

Gemak VIP Turizm YouTube Kanalı

Call Now Button
WhatsApp chat