Ankara Havaalanı Transfer 2022

Ankara Havaalanı Transfer hizmeti hakkında blog yazımız.

Ankara Havaalanı Transfer Hizmeti

Ülkemizde 60 tane Havalimanı bulunmakta ve bunlardan 38 tanesinde Uluslararası seferler düzenlenmektedir. 21 ilimizde havalimanı bulunmasa da çok yakın diyebileceğimiz uzaklıkta bir havalimanı inşa edilmiştir.

Bu durum havayolu taşımacılığını olumlu yönde etkilemiş ve kullanımını arttırmıştır.

Yani Türkiye’ nin en doğusundan en batısına ya da en kuzeyinden en güneyine ulaşım birkaç saat içerisinde gerçekleşmekte şehirlerarası etkileşim ve trafik zaman içerisinde çok daha fazla artmıştır.

Şehirlerarası etkileşim ve trafiğin sebeplerinden bazılarını sizler için sıraladık.

Hastaneler Arası Sevk

Havayolu Taşımacılığı Türkiye’ nin herhangi bir yerinden tedavi için büyük şehirlere gelip, tedavi olduktan sonra geri memleketine dönen hastalar açısından büyük avantaj sağlamaktadır.

Önceden şehirlerarası otobüslerle gerçekleştirilen hasta sevkleri hasta açısından büyük zorluklar doğurmaktaydı. Havayolu taşımacılığı hastalara çok büyük kolaylık sağlamaktadır.

Ticaret

İş insanları günümüzde internet sayesinde eskisi gibi ticaret yapacağı şehre gitmek zorunda kalmasalar da, havayolu taşımacılığı sayesinde gitmeleri gereken yerlere aynı gün gidip gelme imkanı bulmaktadırlar. Bu zaman kazanımı iş insanları için paha biçilemez bir avantaj olmaktadır.

Asker Sevkiyatları

Tayini çıkan rütbeliler ya da birliğine teslim olacak erler için en güvenli ulaşım türü olan havayolu taşımacılığı en başta personellerinin can güvenliğini sağlamak ve oluşabilecek otorite boşluğunu engellemek adına Milli Savunma Bakanlığının biçilmez bir kaftanı olmuştur.

Sonuç olarak Türkiye sınırları içerisinde Dünya’ da olduğu gibi şehirler ya da bölgeler arası ulaşım hem çok kısa hem de çok ekonomik bir şekilde gerçekleşmektedir.

Havalimanları yukarıda bahsettiğimiz gibi bazı şehirlerde olmayıp, diğer şehirle o şehrin arasına inşa edildiği için konumu gereği şehir merkezine biraz uzak kalmıştır. Örneğin, Ankara Esenboğa Havalimanı – Çankırı’ ya 1 saatlik uzaklıktadır. Ankara’ nın Sincan ilçesinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşım da 1 saat sürmektedir.

Havalimanı inşa edilirken, uçakların iniş ve kalkış kuralları gereği de uygun yerler genellikle şehir merkezinin biraz dışı olmuştur.

Bu durum Havalimanı’ na Ulaşım hizmetini doğurmuş, bu hizmetle ilgili belediyeler, özel turizm şirketleri ve seyahat acentaları devreye girmiş ve ulaşım sistemini geliştirmek için adımlar atmışlardır.

Belediyeler : Havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım hattını geliştirmek, havayolu yolcularına daha rahat ve daha ekonomik hizmetler vermek amaçlı Havalimanı – Merkez arasına ya özelleştirerek ya da kendi araçlarını kullanarak hatlar oluşturmuşlardır.

Bu ulaşım sistemi merkezi bir bölgeden başlayıp yolcuları duraklardan toplayarak havalimanına ulaştırma yöntemidir.

Ayrıca havalimanlarına açılan taksi duraklarıyla yolculara kendilerine özel taksiyle ulaşım imkanı da sunulmuştur.

Özel Turizm Şirketleri ve Seyahat Acentaları : Bu şirketler havalimanı ulaşımı için özel bir hizmet kolu oluşturmuş, bu hizmet kolunun adı ise Havaalanı Transfer olarak adlandırılmıştır. Havaalanı transfer hizmetiyle yolculara kişiye özel ya da paylaşımlı transfer olarak sunulmaktadır.

viptransfer-
  • Kişiye Özel Transfer : Bir kişinin, bir ailenin ya da bir grubun havalimanı ulaşımlarının özel araçlarla yapılmasıdır. İster havalimanından merkeze ister merkez havalimanı arası ulaşımın sağlanması hizmetidir.

otokar-sultan

Paylaşımlı Transfer Hizmeti : Aynı uçuşa bileti bulunan birbirlerini tanımayan yolcuların bir seyahat acentası tarafından belirlenen noktalardan havalimanına ulaşımının sağlanması hizmetidir. Özellikle Tatil bölgelerinde birçok seyahat acentası tarafından sağlanmaktadır.

Hakkımızda

Ankara Transfer HattıGemak Vip Turizm Seyahat Tic. Ltd. Şti iştirakidir. Gemak Vip Turizm Ankara’ da kurulmuş Vip Taşımacılık sektöründe hizmet veren. Kurumsal Turizm Şirketidir.

Müşteri memnuyetini en yüksek seviyede tutmaya çalışan tüm adımlarını bu yönde atan şirketimiz bazı sosyal mecralarda müşterilerinden olumlu geri bildirim almaktadır. Bunu sizlerle paylaşıyoruz.

Ankara Transfer Hattı Trip Advisor Yorumları

Gemak Vip Turizm İnstagram Hesabı

Gemak VIP Turizm YouTube Kanalı

Diğer Hizmetlerimiz

Ankara Şoförlü Araç Kiralama : Ankara’ da bir aracınız yoksa artık var. İstediğiniz araçlar ve presentable sürücüler emrinizde.

Şehirlerarası Vip Transfer : Bir şehirden başka şehire gitmek hiç bu kadar konforlu ve kolay olmamıştı.

Kurumsal şirketlerin ve seyahat gruplarının ulaşım ihtiyaçlarına profesyonel çözüm sunuyoruz. En az şirket şoförleriniz kadar kaliteli sürücülerimiz fark yaratıyor.

Leave a Reply

Translate »
Hemen Ara !